Jaki prezent dla chłopca? Najpopularniejsze prezenty dla chłopców

Każdego roku, do pracowni Św. Mikołaja dociera niezliczona ilość listów od dzieci. Każde z nich ma swoje wyjątkowe marzenie. Z każdym rokiem dzieci wpadają na niebanalne pomysły na prezent. Mikołaj musi się bardzo starać aby nadążyć za nowinkami:)

Świąteczni pomocnicy Mikołaja – Elfy, na podstawie nadesłanych listów do Mikołaja, przygotowały listę najpopularniejszych zabawek dla chłopców na święta:

1.     Dla najmłodszych dzieciaczków z pewnością sprawdzi się zabawka z grupy “sorterów”. Wśród nich wymienić możemy zabawkę Fisher Price “Pierwsze Klocki malucha”. Zestaw zawiera 10 kloców w 5 kształtach, kolorowy pojemnik. Zabawka jest kolorowa i z pewnością zainteresuje malucha. Propozycja dla dzieci od 6 miesiąca. Choć, jak zauważyły nasza Elfy, dzieci zaczynają się bawić podobnymi zabawkami po 1 roku życia. Cena ok. 40 zł.

2.     LEGO Duplo – pociąg z cyferkami. Każdy maluch uwielbia klocki. Lego przygotowało specjalne serie już dla dzieci od 2 roku życia ( z doświadczenia wiemy, że dzieci zaczynają bawić się klockami koło 2 roku).Pociąg z cyferkami to zestaw klocków zawierający 31 elementów. Dzięki ciekawym rozwiązaniom, nauka cyferek jest dla maluchów niezwykle interesująca. Zestaw można dowolnie przebudowywać w tunel, budynek czy budę dla psa a także w inne modele. Zestaw zawiera figurkę chłopca i pieska. Polecamy dla dzieci powyżej 2 lat. Cena ok. 80 zł.

3.     Puzzle do pary firmy Czu- Czu. Zestaw składa się z dziewięciu wesołych zwierzątek, które zamieszkały w pudełku CzuCzu. Fantastyczna zabawa dla malucha. A mieliśmy okazję się o tym przekonać, gdy jeden z naszych zaprzyjaźnionych szkrabów otrzymał właśnie tą zabawkę. Ponieważ jest na etapie nauki mówienia, nazwał swoje puzzelki “Mu” od krówki znajdującej się w pudełku i wszędzie tam dokąd zmierza “zabiera” ze sobą ulubione zwierzaki. Świetna zabawa za niewielkie pieniądze. Propozycja zabawki dla dzieci w wieku od 2 lat. Cena ok. 20 zł ( choć udało nam się znaleźć nawet za 14 zł).

4.     Rowerek biegowy – na rynku jest spory wybór tych cudeniek. Maluchy za nimi przepadają. Jedną z przykładowych marek jest firma TOYZ. Można również wybrać ulubiony kolor rowerka – tak aby jeszcze sprawił jeszcze większą radość maluchowi. Propozycja dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Cena ok. 180 zł.

5.     Gra edukacyjna – kolory i kształty. Gra trenuje umiejętności rozróżniania kolorów i kształtów. Można się bawić w pojedynkę lub grupie. Do gry przygotowane są scenariusz i propozycje dla rodziców. Opakowanie zawiera 4 plansze tematyczne. Propozycja dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Cena ok. 20 zł.

6.     Play-Doh Śmieciarka Rowdy – czyli zabawa z ciastoliną. Dzieci uwielbiają zabawę z ciastoliną. A kiedy do zabawy mogą wykorzystać pojazd śmieciarki – są wniebowzięte:) Propozycja zabawki dla chłopców w wieku od 3 do 8 lat. Cena ok. 90 zł.

7.     LEGO City – i tak naprawdę tutaj wybór mamy ogromny. W grupie “City” możemy znaleźć pojedyncze samochody osobowe, ciężarowe, strażackie, samoloty,  motory, pociągi a także różnego rodzaju budowle. Propozycja dla chłopców w wieku od 5 do 12 lat. Ceny w zależności od wybranego zestawu. Od 25 zł do 450 zł.

8.     Dla starszaków LEGO Technic – podobnie jak w przypadku grupy “City” i tutaj znajdziemy całą masę propozycji. Nam podoba się zestaw ze śmigłowcem. Propozycja zabawek dla dzieci od 7 do 12 lat. Ceny od 40 zł.

9.     Miłośnikom czytania polecamy książki z serii “Dziennik Cwaniaczka”. Często dzieci, które nie przepadały za spędzaniem czasu wolnego nad książką, po tym tytule zmieniają zdanie. My znaleźliśmy 9 części. Propozycja dla chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Cena ok. 19 zł.

10.  Dla majsterkowicza znaleźliśmy propozycję w postaci wyrzutni elektrycznej – zrób to sam. Zestaw zawiera wszystkie niezbędna elementy do budowy domowej wyrzutni samolotów papierowych. Dzięki niej papierowy samolot może osiągnąć prędkość nawet do 50 km/h. Propozycja dla chłopców w wieku od 8 do 15 lat. Cena ok. 60 zł.