FAQ listodmikolaja.eu, czyli pytania i odpowiedzi najczęściej zadawane

Co otrzymam, gdy zamówię list od Świętego Mikołaja na stronie listodmikolaja.eu?
Zamawiając list od Mikołaja na stronie listodmikolaja.eu otrzymają Państwo:

– Wyjątkowy list od Mikołaja napisany imiennie do dziecka. Wydrukowany na wysokiej jakości, wspaniałej, oryginalnej świątecznej papeterii; jest ich kilka do wyboru:)

– Kolorową świąteczną kopertę, zaadresowaną specjalnie do dziecka;

– Każdy list posiada ręcznie odciśniętą pieczęć z symbolem Mikołaja. Jest ponadto ozdobiony specjalną pieczęcią “Świątecznej poczty Św. Mikołaja prosto z Laponii” (zarówno na liście, jak i na kopercie).

Jak długo muszę czekać na list?
Państwa zamówienia są realizowane od 1 do 5 (w przypadku składania zamówienia w piątek) dni roboczych od momentu dokonania płatności. Do okresu realizacji zamówienia należy również doliczyć czas potrzebny na dostarczenie listu przez Pocztę Polską. W praktyce oznacza to, że  – w zależności od miejsca zamieszkania adresata – czas dostarczenia listu wynosi od 2 do 7 dni roboczych w okresie przedświątecznym.

Czy mój list na pewno dojdzie jeszcze przed świętami?
Jeżeli list od Mikołaja zostanie zamówiony odpowiednio wcześniej na pewno trafi do odbiorcy przed świętami. Możemy zapewnić, że dokładamy wszelkich możliwych starań, aby listy dotarły jak najszybciej, żebyście byli Państwo zadowoleni i wrócili do nas za rok oraz polecali nas znajomym:)

Jak mogę zapłacić za list od Świętego Mikołaja?
Są dwie możliwości zapłaty za list od Świętego Mikołaja. Przelew standardowy lub przelew internetowy i szybkie płatności internetowe w systemie Przelewy24.

Jak są wysyłane listy od Mikołaja? 
Wszystkie listy od Mikołaja zamówione na stronie listodmikolaja.eu wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Jeśli zamówię list od Świętego Mikołaja, to zostanie on dostarczony na adres mojego dziecka?
Oczywiście, że tak. Jest tylko jeden warunek – w formularzu zamówienia muszą Państwo podać dane adresowe dziecka. Tak samo jest w przypadku listów dla dorosłych, zostaną one zaadresowane do tej osoby, której dane pozostawią Państwo w formularzu zamówienia listu.

Czy mogę zamówić list za granicę?

Tak, wystarczy w formularzu zamówienia wybrać kraj, do którego list ma być wysłany. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku wzrasta cena wysyłki listu. Koszt uzależniony jest od stawek Poczty Polskiej.

Trzy dni temu zamówiłam list – list jeszcze nie dotarł?
Państwa zamówienie zostało wysłane w ciągu dwóch dni roboczych. Dodatkowo, do czasu dostarczenia listu należy doliczyć czas realizowania przesyłki przez Pocztę Polską.

Czy jest możliwość wysłania listu przesyłką poleconą?

Niestety, nie wysyłamy listów od Św. Mikołaja za pomocą przesyłek poleconych. Mikołaj nie ma takiego zwyczaju:)

Mam troje dzieci, czy list może być tytułowany jednocześnie do trójki dzieci?

Tak, oczywiście, żaden problem. Przy wypełnianiu formularza zamówienia w polu “uwagi do zamówienia” wystarczy wpisać trzy imiona. Podobnie jest z adresem – jeśli zamówiliśmy trzy listy na raz – tu również w polu “uwagi do zamówienia” można wpisać adresy trzech odbiorców. Proszę jednak przy każdym zaznaczyć, który list jest, do którego adresata.

Zamówiłem 3 listy, dziś dotarł tylko jeden z nich. O co chodzi?
Jest to sytuacja od nas niezależna. Może się zdarzyć ze względu na Pocztę Polską. Proszę się jednak nie przejmować – na pewno kolejne listy dotrą w ciągu 1 lub 2 dni.